SOLANKI I BŁOTA LECZNICZE

logo stronyNATURALNE  SPA –

BŁOTA I SOLANKI     

Niewątpliwą atrakcją pobytu na wybrzeżu Costa Blanca   w miejscowości Torrevieja  w Hiszpanii jest nie tylko lazurowe morze i piaszczyste złote plaże, ale także kąpiele błotne w pobliskich lagunach.

Park Naturalny La Mata

sdgsdgsdg

Tylko 500m od naszego apartamentu znajduje się Park Naturalny La Mata. Na terenie parku znajduje się słone jezioro oraz punkt widokowy. Jest to  zaciszne miejsce do wypoczynku i wspólnych spacerów z rodziną.

 

Błota z Mar Menor (Lo Pagan)

dfgdfgdfg

Zaledwie kilka kilometrów od Torrevieja znajdują się błota, które posiadają właściwości lecznicze. Błoto zawiera wysoki poziom potasu, wapnia, magnezu i siarki. Poleca się je na choroby skóry, mają stymulujący efekt na gojenie się ran oraz działanie anty-zapalne i anty-reumatyczne.

Potwierdzone naukowo stężenie jonów magnezu, wapnia, sodu i jodu są tutaj znacznie wyższe niż w innych regionach Morza Śródziemnego. Udowodniono, że  ciepłe słone wody mają  wpływ na ludzki organizm aktywnie zwiększając krążenie krwi. W wyniku tego, eliminowane są toksyny z organizmu.

sdgsdgdfgdfgsdg

Właściwości lecznicze tych błot  możemy porównać do błot z Morza Martwego w Izraelu! Błoto nakłada się na całe ciało i czeka do wyschnięcia na słońcu. Następnie zmywa się je wodą ze słonego jeziora. Woda morska w tym miejscu też posiada właściwości lecznicze.

Laguna Rosa –  Naturalna Świątynia Piękna

dasfsdsdg

Jest to park naturalny, gdzie  może skorzystać z kąpieli błotnych i solankowych bezpłatnie. Wiele  osób przyjeżdża corocznie do Torrevieja po to, aby oczyścić, odmłodzić i upiększyć  swoje ciało.

Kąpiele solankowe można stosować przy zmianach skórnych, takich jak trądzik, łuszczyca a także w chorobach reumatycznych, artretyzmu, pomocne przy rehabilitacji po złamaniu kości, chorobach układu krążenia, układu oddechowego. Magiczne błoto jest bogate w magnez, krzemionkę, siarkę, potas, wapń i wiele innych cennych składników mineralnych. Błota mają działanie przeciwzapalne oraz kojące na skórę.

dsgsdgsdg

Kąpiel w Laguna Rosa pomaga pozbyć się toksyn z naszego organizmu dzięki czemu nasza skóra jest  cudownie wygładzona.

Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości odprężające woda z laguny pozytywnie wpływa także na nasze samopoczucie.

 

 

 

Comments are closed.