ATRAKCJE DLA DZIECI I NAUKA JĘZYKÓW

logo strony123Połączenie nauki języków z przyjemnością 

 

Wspaniałym pomysłem wypoczynku dla rodziców i rozrywki dla dzieci  latem jest zapisanie gfdgdfdziecka do szkoły letniej w Torrevieja w Hiszpanii. Głównymi zajęciami są gry sportowe, pływanie, zabawy plastyczno-artystyczne i językowe. Dzieci w takiej szkole świetnie się bawią wśród rówieśników innych narodowości. Większość zajęć odbywa się w języku hiszpańskim jednak są też lekcje języka angielskiego. W większości szkół letnich zajęcia rozpoczynają się od godz. 9.00 i trwają do godziny 14.00. Oczywistym jest, że najszybciej uczymy się języka obcego przebywając w kraju gdzie jest używany na co dzień. Nawet krótkie, ale intensywne kursy językowe za granicą powodują bardzo widoczny wzrost naszych umiejętności lingwistycznych. Szczególnie poprawia się płynność i pewność z jaką mówimy.

   ertertret

Wyjazdowe kursy językowe dają nam znacznie większe możliwości. Nauka nie kończy się po wyjściu z sali lekcyjnej, trwa cały czas poza nią, a dodatkowo poznajemy kulturę, z której wywodzi się dany język.

adsfghjkl

Badania pokazują, że im szybciej dziecko rozpocznie naukę języka obcego tym lepsze będą efekty.

qwerthyjukli;

Nauka drugiego języka to super doładowanie dla całego mózgu.  Ludzie dwujęzyczni lepiej radzą sobie z wieloma zadaniami naraz, szybciej dopasowują się do panujących warunków, lepiej rozwiązują zadania werbalne. Według internetowych badań wynagrodzeń (2007) ludzie znający język obcy zarabiają o 27% więcej od ludzi nie znających języka obcego.

P1060817

 

 

 

Comments are closed.